Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Prelekcja "Człowiek to całość" - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wspomnienie księdza Józefczyka w Kinie Światowid

2020-01-09,

Kategoria : Filmy

Duża Sala Kina Światowid wypełniona niemalże do ostatniego miejsca. Wielu z obecnych chciało w ten sposób po raz ostatni „spotkać się” z księdzem infułatem. Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” poświęcone było ś.p. ks. infułatowi dr Mieczysławowi Józefczykowi i miało wyjątkową atmosferę.

Podniosłości wydarzeniu dodawał fakt, że prowadzącym spotkanie był ks. dr Andrzej Kilanowski, który bardzo dobrze znał księdza Józefczyka. Nie zabrakło więc ciekawych wspomnień, informacji z życia księdza infułata oraz anegdot.

Prelekcja ks. dra Andrzeja Kilanowskiego wzbogacona była o projekcje filmowe przygotowane przez Juliusza Marka. Wyświetlone zostały trzy filmy krótkometrażowe: „Prymas, przyjaciel Elbląga” i  „Dziękujemy za solidarność” oraz ostatni wywiad telewizyjny przeprowadzony z ks. Mieczysławem Józefczykiem.

Spotkanie zakończyło się brawami ku pamięci ks. infułata dra Mieczysława Józefczyka.

Organizatorami cyklu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i telewizja TRUSO.TV, partnerami Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. Patroni medialni to Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa „portEl.pl”.

Następne spotkanie w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” odbędzie się w środę 12 lutego o godz. 18.00.

Więcej informacji wydarzeniach, które mają miejsce w CSE Światowid znaleźć możecie na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna