Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Prelekcja "Człowiek to całość" - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ferie w Światowidzie

2020-01-23,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W naszym województwie od tygodnia trwają ferie, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dzieje się. Od 20 stycznia odbywają się zajęcia z naszą instruktorką plastyki. Udział wzięły grupy dzieci z Elbląskiego Klub Tańca „Jantar”, pięciolatki z Niepublicznego Przedszkola „Bratek” w Elblągu oraz dzieci ze szkoły w Nowakowie. Przyjazna i kreatywna atmosfera udzieliła się wszystkim.

Dla dzieci zorganizowano zajęcia plastyczne, podczas których rysowały, malowały i wyklejały swoje ulubione zwierzaki.  Dzięki temu poszerzyły swoje umiejętności kreatywnego spojrzenia na to, co tworzą, poprawiły swoje zdolności manualne. Zajęcia pomogły też wypracować im uważność i skupienia się na jednym temacie. Młodzi tancerze z EKT „Jantar” dodatkowo przez cały tydzień uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych.

Od poniedziałku, 27 stycznia, rozpoczynają się zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci z miasta. Warsztaty będą oscylować wokół ekologii, będą wykorzystywać takie techniki, jak ekoplastyka i upcycling. Temat zajęć to „Feriaki zwierzaki”. Dzieci zaprojektują, a potem stworzą własne zwierzaki.

Różnorodne działania plastyczne sprawiają, że uczestnicy będą się świetnie bawić, nie zauważając przy tym, że się uczą. Wszystkie dzieci spędzą w Światowidzie twórczo czas, który w przyszłości zaowocuje większą wrażliwością na świat i sztukę.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ :)


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna