Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Prelekcja "Człowiek to całość" - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Architektura Elbląga i okolic w akwareli

2019-04-08,

Kategoria : Wystawy

Jest elblążaninem, którego inspiruje architektura rodzinnego miasta i okolicznych miejscowości. Zapraszamy w poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 18.00 do CSE „Światowid” na wernisaż  prac Sławomira Zawistowskiego. 

Wystawa zatytułowana jest „Szlakiem miejsc zwyczajnych i niezwykłych”.

 

- Długi czas w malarstwie interesowała mnie głównie technika olejna, do malowania akwarelą wróciłem po latach – mówi Sławomir Zawistowski. – Ten cykl prac to przede wszystkim dbałość o detale, zarówno architektoniczne, jak i te świadczące o historii, a więc łuszczące się tynki czy ubytki cegieł. Często to właśnie te elementy decydują o moim zainteresowaniu tym, a nie innym obiektem.

Prezentowane na wystawie prace powstały w latach 2016 - 2018 i są owocem zarówno pieszych, jak i rowerowych wędrówek po okolicy. Tematem tych prac jest architektura, ale nie nowych domów, ulic i współczesnych pawilonów. Budynki, które szczególnie interesują artystę, to nie tylko zabytki Elbląga, Fromborka i okolicznych wiosek, ale przede wszystkim stare, nadgryzione zębem czasu domy elbląskie, od lat wtopione w pejzaż miejski. Podczas wypraw rowerowych powstały akwarele ukazujące małomiasteczkową architekturę Młynar i Tolkmicka.

Sławomir Zawistowski

W swojej twórczości sięga po techniki malarstwa olejnego, rysunek i akwarelę. Jest uczestnikiem plenerów plastycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Związany zawodowo ze Spółdzielczym Domem Kultury „Zakrzewo”. Kurator odbywających się tam w cyklicznych wystaw pod hasłem Otwarty Salon Plastyczny (1992 – 2011). Dwukrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury.

Wystawa będzie dostępna dla oglądających na holach I i II p. CSE „Światowid” do 10 maja 2019 r.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna